MEP Modeler


MEP Modeler – naujasis ArchiCAD priedas skirtas visiems ArchiCAD (nuo 12 versijos) vartotojams dirbantiems su pastatų inžineriniais tinklais (vėdinimas, šildymas, vandentiekis, ryšiai, elektros instaliacija). MEP Modeler įrankių pagalba galite lengvai projektuoti, redaguoti savo sukurtus ar importuotus kitomis 3D inžinerinių tinklų projektavimo programomis sumodeliuotus tinklus. Visa tai galite atlikti ArchiCAD sistemoje suprojektuoto virtualaus pastato modelyje. MEP Modeler įrankiais galima projektuoti tiek dvimatėje tiek trimetėje erdvėje, paruošti dvimačius brėžinius (planus, pjūvius ar mazgus), pateikti sunaudotų mežiagų specifikacijas bei kiekius. Šio priedo bibliotekoje gausu įvairių inžinerijoje naudojamų elementų, mechanizmų ar inventoriaus virtualių objektų.

Bendradarbiavimas

Inžinerinių tinklų projektuotojai dirbantys įvairiomis 3D projektavimo programomis gali pateikti Architektams, dirbantiems ArchiCAD sistema, projekto modelį be duomenų nuostolių naudodami tarptautinį IFC (Industry Foundation Classes) inžinerinių duomenų išsaugojimo formatą. Vartotojų, dirbančių skirtingose sistemose, patogumui yra patobulintas ryšys tarp MEP Modeler ir AutoCAD® MEP 2008/09 vadinamas ArchiCAD Connection, taip pat naudojantis IFC formatą. MEP Modeler pagalba galima redaguoti ne tik importuotus 3D inžinerinių tinklų modelius, bet ir dvimačius brėžinius: planus, pjūvius bei mazgus. Dėl galingų modeliavimo įrankių bei skirtingų sistemų derinimo galimybės MEP Modeler yra puikus sprendimas leidžiantis ArchiCAD vartotojams itin produktyviai atlikti ne tik pastato bet ir inžinerinių tinklų projektavimo darbu.

MEP Modeler įrankiai

MEP įrankiai leidžia kurti įvairius inžinerinių tinklų elementus: Vientisus ventiliavimo kanalus, vandentiekio vamzdynus ar elektros bei ryšių kabelių lovelius; Perėjimus, sankirtas, jungtis atskiroms inžinerinių tinklų sistemoms sujungti; Automatiškai susijungiančius su tinklu įėjimo ar išėjimo įrenginius bei detales; MEP Modeler elementai yra parametriniai, todėl lengvai pritaikomi įvairiose projektavimo situacijose.

MEP Modeler biblioteka

GRAPHISOFT MEP Modeler išleidžiamas su gausia inžinerinių tinklų elementų bei įrenginių biblioteka. Joje galima rasti įvairių objektų turinčių galimybę automatiškai susijungti su inžinerinių tinklų sistema, o įdiegiant MEP Modeler priedą kai kurie standartiniai ArchiCAD objektai pritaikomi MEP sistemai

MEP sistemos

Inžineriniams tinklams išreikšti GRAPHISOFT MEP Modeler naudoja ne atskirus ir nepriklausomus vienas nuo kito elementus, bet sukuria sistemas, kurioje elementai yra susiejami tarpusavyje. Dėl jų projektavimo darbai atliekami tiksliau, greičiau ir efektyviau, taip pat padaroma mažiau klaidų. Elementų sistemos turi individualias grafines savybes (linijų storių ir tipų, užpildų, medžiagos bei ašinių linijų atributai), kurios kaskart priskiriamos naujai įterptam elementui. Taip pat kiekvieną kartą prijungiant naują elementą jam yra perteikiamos ir fizinės savybės: forma, skerspjūviai, išmatavimai ar altitudės.

MEP elementų įkėlimas

Vienas iš pagrindinių inžinerinių tinklų sistemų kūrimo metodų yra atskirų elementų (vamzdžių, kanalų, atšakų ir t.t) įkėlimas ir redagavimas. Dirbant šiuo metodu norimo elemento ir tinklo jungtis galėsite pritaikyti pagal esamą situaciją. Šis metodas primena „LEGO®“ kaladėlių dėliojimą, pilnai kontroliuojant turimų elementų poziciją bei parametrus.

MEP elementų redagavimas

MEP Modeler yra aprūpintas galingais grafiniais redagavimo priedais padedančiais koreguoti atskirų sistemos elementų formą ar padėtį keičiant jų parametrus ar automatiškai įterpiant papildomas detales.

Automatinis susikirtimų identifikavimas

Ši galimybė suteikia pilną funkciją aptikti ir parodyti konfliktus tarp architektūrinės dalies objektų ir inžinerinių tinklų. Konstrukcinių elementų ir inžinerinių tinklų susikirtimų identifikavimas užtikrina greitą ir tikslų problemų sprendimą bendraujant architektų ir inžinierių komandoms. Inžinerinių tinklų susikirtimų identifikavimas leidžia pamatyti klaidas tiek dvimatėje, tiek trimatėje erdvėje. Visi konfliktiniai taškai yra įkeliami į ArchiCAD'o Mark-Up paletę taip užtikrinant patogų klaidų aptikimą